Odborné konzultace jsou zaměřeny zejména na výživového poradenství, poradenství ve vaření, změny v životním stylu. Osobní přístup zahrnuje většinou vše zmíněné. S klienty se zaměřujeme na přístup k výživě a k potravinám. Vysvětluji, jak je třeba jídlo kombinovat a také nekombinovat. Jak snídat a jak večeřet, v konzultacích je zahrnut celostní přístup k jídlu, vaření, trávení a celkové vitalitě. Znalosti a zkušenosti jsou směrované k tomu, aby se jídlo stalo prostředkem ke zdraví. Aby si klient postupně dokázal sám vybrat potraviny a jídlo podle denní doby a svého životního rytmu. Když sami na sobě vyzkoušíme a cítíme, co nám dělá dobře a co ne, jsme schopni zamezit tomu, aby nás omezovala zbytečná únava, náladovost a někdy i kilogramy navíc.


Protože všechny konzultace vedu osobně (nutriční terapeutka)tak získáte vždy maximum toho, co znám, vždy jsou zohledněny západní požadavky na složení jídelníčku, ale je dáváno pozor i na

  • chemické složení potravin
  • místo jejich původu
  • posloupnost trávení živin v těle
  • individuální metabolismus člověka a další faktory

Od roku 2000 se vzdělávám v systému Ájurvédy a v metodě Healing Touch Tantra. Obě ukazují, že je důležité, co jíme, ale i to, jak k jídlu a ke konzumaci potravin přistupujeme. Že velmi záleží na našem psychickém stavu a celkově na našem přístupu. Vzdělávají v tom, že kalorie jsou jedna věc (a určitě ne opomíjená), ale informace, jak se po jídle cítíme, zda vnímáme příval energie nebo si chceme odpočinout, jsou ještě důležitější.

Vysledkem průvodcování by mělo být:

  • zlepšení metabolismu, zvýšení energie
  • samostatnost ve výběru potravin a přípravě jídla
  • odstranění únavy a zlepšení zdravotního i psychického stavu
  • odstranění nadbytečných kilogramů
  • zvýšení pestrosti jídelníčku
  • radost z umění vařit chutné a kvalitní jídlo

Průvodcování výživou lze doplnit masážemi, lymfatickou terapií a cvičením, to je většinou zaměřené na trávicí orgány. Jak masážemi, tak cvičením mohou odejít zbytečné bloky energie a zlepšuje se trávení, psychický stav a i imunita.
Je důležité si uvědomit, že to co přišlo, může také odejít, jen je tomu třeba dát čas, proto jsem s klientem jsem v kontaktu dlouhodoběji a to osobně nebo přes email.

První setkání většinou trvá hodinu a půl, kdy klient přinese jídelníček. Pak už se dostáváme ke konkrétním radám a požadavkům. V ceně jsou následné materiály, které zpracovávám doma a zaberou další čas. S klientem jsem stále v kontaktu a požaduji zpětnou vazbu, kde případně vnímal potíže, co funguje a co je obtížnější. Podle těchto informací se pokračuje dál a domlouvají další setkání. Jejich frekvence nemusí být velká, je to čistě individuální.

Celé průvodcování výživou by Vás mělo těšit, nefunguje nic, do čeho se člověk nutí. Takže v případě, že by Vás tento způsob práce bavil a chcete změnit svůj zdravotní stav, psychický stav, případně zredukovat hmotnost či cokoliv dalšího, počítejte s určitým časem, který je tomu třeba věnovat. Odměnou Vám však bude radost ze zlepšení zdraví, příval energie, větší vnímání sebe sama a toho co opravdu cítíme, tedy samostatnost a nezávislost a to nejen v oblasti výživy.

Cena první konzultace je: 1200Kč. Následné konzultace 600Kč/hod

Objednat se můžete na ivana.jungova@yogata.cz, nebo na telefonu 774 718 081