Jak samotný název říká, jedná se o léčbu výživou. Pod tímto pojmem si můžeme představit ledascos. Někdo jogurt, oříšky, někdo zeleninu a ovoce a někdo třeba i půsty.

Léčba výživou však zahrnuje mnohem více. Je to styl stravování v případě, kdy už je zdravotní problém nebo potíž přítomna. Jedná se zejména o poruchy trávení, potíže s trávicím systémem, onemocnění jater, ledvin, srdce … Ve všech těchto případech a samozřejmě i dalších je složení stravy nesmírně důležité.

Jindy neškodná a zdravá potravina může být při určitém onemocnění naprosto nežádoucí. Proto také patří kontrola skladby jídelníčku lékařům a tvoření jídelníčku nutričním terapeutům.

Když akutní stav odezní, dostává nemocný rady, jak se stravovat dál. Vždy se vyplatí pochopit o co při daném onemocnění jde, potom se dodržují snáze i dietní omezení, která někdy nejsou ani snadná, ani chutná. Jsou však nutná!

Pokud pomine akutní fáze a vy chcete a můžete předejít opakování návratu choroby a dělat více pro své zdraví, hledejte další informace, jak se stravovat. Jídlo může způsobit hodně chorob a stejně tak hodně chorob pomoci léčit. V případě zájmu se můžete objednat na konzultace ke mně, jako nutriční terapeutce. Můžeme společně probrat možnosti léčení stravou při daném onemocnění nebo jako prevenci. Případně doporučím další odborníky!

To, co je jeden z cílů těchto stránek, je pochopení důležitosti skladby potravy a vymezení prostoru v každém dni pro kvalitní jídlo, které je jedeno v klidu a bez dalších rušivých vlivů. Už jen tato zdánlivá maličkost hodně pomůže našemu žaludku a trávicímu systému. Pokud hledáte více, je možné pokračovat.